Kişisel gelişim,  Thetahealing

Bilinçaltı İpuçları

Bilinçaltımızda ne hikâyeler ne sırlar saklı:)) Doğup büyüdüğümüz topraklardaki anılardan tutun da, küçük bir çocukken algıladığımız dünyaya kadar, pek çok hikâye…

Bilinçaltını keşfetmenin en sevdiğim yanı, o saf, masum şekilde bazı şeylere inanmış olmamız. Biz bunlara bilinçaltı dilinde ‘inanç’ diyoruz. Bu inançları o kadar sıkı sahipleniyoruz ki, bırakmak için; içimizdeki o küçük çocuğu inandırmamız gerekiyor.

İçindeki çocuğu iknâ etmek isteyenlere birkaç ipucu vermek istiyorum.

*Öncelikle bu çocuğun inatçı olduğunu kabul edin. Ona ne söylerseniz söyleyin size kolay kolay inanmayacaktır. Rüşvet teklif edin. Eğer …… inancından vazgeçersen, yaşamına eğlence gelecek gibi:))

*Kendisini baskı altında hissedeceği şekilde onunla konuşmayın. Sevgi dolu kelimeler seçin. Çocuk, sadece sevgi dilinden anlar.

*Ne yapmış olursa olsun ona hoşgörülü bakış açısı sunun. Ona onu anladığınızı hissettirin. Unutmayın, Evrende doğru ya da yanlış diye bir şey yoktur. Bizler Evren için henüz büyümemiş küçük çocuklarız. Ve henüz öğreniyoruz. Egomuz doğru ve yanlışla uğraşır. Evren, her zaman biz çocuklarına karşı şefkatlidir.

*Onu zorlamayın. Hiç bir şey için mecbur değildir. Her zaman özgür olduğunu hissettirin.

*Onu destekleyin.

İçinizdeki çocuğu sevdiğinizde, değişime inanamayacaksınız! Siz kendinize nasıl davranırsanız, çevrenizdeki tüm canlılarda size o şekilde davranır:))

Bir kaç örnekle devam edelim ister misiniz?

*Öğrenmenin zor olduğu inancını bırakmak ister misin?

Bu inancın hayatının her alanında sana sadece zorluk getirdiğini ve bu zorluklara artık ihtiyacın kalmadığını bilmek ister misin? (bu inançlar size de iyi geldiyse ‘evet’ diyebilirsiniz.)

Yerine gelebilecek yeni inanç;

Eğlenerek de öğrenmenin mümkün olduğunu, sana tanıtmama iznim var mı?

*Bu yaşamın sadece sana ait olduğunu ve her seçiminde özgür olduğunu bilmek ister miydin?

*Her seçiminde seninle gurur duyuyorum. Eşsiz deneyimlerinde her an yanındayım.

İçinizdeki çocuk, bu inançlardan sonra ne hissetti?

Rahatlama hissettiyseniz, bilinçaltınız değişti. Farklı duygular içindeyseniz, inatçı bir çocukla karşı karşıyasınız. Vazgeçmeden onu neşelendirmeye devam edin:))

Eğlenceli bir dünya için neler mümkün?

Sevgiyle kalın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir