Kişisel gelişim,  Nefes,  Thetahealing,  Yoga

Meditasyon

Meditasyon bir içsel farkındalık halidir. Meditasyon esnasında nefes yavaşlar, düşünceler kaybolur ve duygular tamamen unutulur. Böylece fiziksel, duygusal ve zihinsel düzeylerde denge oluşur.

Düzenli uygulanan meditasyon uygulamaları kas gerilimini ve otonom sinir sistemini gevşetmeye yardımcı olmaktadır. Stres azalmakta ve zihin sakinleşmektedir; bu da bağışıklık sisteminin strese bağlı tepkilerinin azalmasını sağlamaktadır.

Meditasyon çalışmaları yaratıcılığı, sezgileri ve bilgeliği arttırmaktadır. Meditasyon içsel potansiyellerinizi ve yeteneklerinizi geliştirmeniz ve günlük yaşamda kullanmanız için sistematik bir yöntemdir.

Yoga sisteminde uygulanan meditasyon sayesinde alkole olan bağımlılık giderilmekte, uyuşturucular bırakılmakta, psikolojik rahatsızlıklar giderilmekte, psikoz ve nevroz iyileşmekte, uyku düzene girmekte, stresle baş etme yeteneği gelişmekte ve sıkıntı azalmakta, depresyon ve depresyonu besleyen yorgunluk, uykusuzluk, aşırı öfke, korku ve kronik üzüntü ve bastırılmış öfke giderilmekte, hipertansiyon, mide ülseri, astım, migren, romatizmalı arterit, damar sertliği ve kalp rahatsızlıkları iyileşmektedir.

Meditasyon sayesinde farkındalığınız artacak ve enerji alanınızın genişlediğini hissedeceksiniz. Huzur ve sevgiyle dolacaksınız. Bu sevgiyi yaşadığınızda tüm ilişkileriniz sevgi dolu olacaktır.

Kaynak: YOGA Dhyana Meditasyon Akif Manaf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir